65. houslová soutěž a 18. festival Kocianovo Ústí

9. 5. 2023

Hudební festival Kocianovo Ústí zahájil v první květnový den koncert v Orlickoústeckém Roškotově divadle. Houslistu Pavla Šporcla doprovodili hudebníci ze severočeské filharmonie Teplice.

Předprostor místní základní umělecké školy byl ve středu dějištěm slavnostního zahájení Kociánovy houslové soutěže. Ta se v průběhu let stala nejstarší houslovou soutěží mládeže do 16 let na světě. Do čela poroty znovu zasedl patron soutěže a laureát z roku 1986 Pavel Šporcl. Kromě českých porotců přivítala soutěž i ty zahraniční. Dohromady je na soutěži zastoupeno zhruba 15 zemí, včetně dalekého Japonska. Poslechněte si podrobnosti v našem videu.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.