Letecká puma v Brně

9. 5. 2023

Brno zažilo velký poplach. Bagrista narazil při výkopových pracích na pumu z druhé světové války.

Pumu našel bagrista v Došlíkově ulici v Brně. Začaly okamžitě policejní manévry. Na místo zamířily desítky policistů včetně pyrotechnika a hasičů a provedli evakuaci místních obyvatel, kterých bylo asi 250. Na ulici se totiž nachází bytové domy a několik menších paneláků.

Letecká puma byla zřejmě z druhé světové války a podle pyrotechniků a expertů mohla i explodovat. Pyrotechnici po zhruba hodině a půl odvezli bombu na bezpečné místo. Puma byla odpálená a nebezpečí zažehnáno.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.