Současné trendy v léčbě poraněných velkých kloubů

9. 5. 2023

Hlavním tématem sympozia byla problematika úrazů kolene u sportovců.

Prezidentem sedmého artroskopického odborného sympozia v Plzni byl Petr Zeman, špičkový ortoped plzeňské Fakultní nemocnice, který byl nedávno jmenován prof. Karlovy univerzity.

Hlavním tématem dnešního sympozia byla problematika úrazů kolene u sportovců, hlavně operace zkřížených vazů menisku. Takových pacientů v posledních letech velmi přibývá, a to i mladistvých a dětských pacientů. Kongres byl propojen take s fyzioterapeuty, kteří jsou součástí lékařských týmů.

Petr Zeman patří ke špičkovým českým ortopedům, kteří se specializují na artroskopické operace, je šéflékařem prvoligové Viktorky Plzeň a člen lékařského týmu fotbalové reprezentace. Přes své značné pracovní vytížení si ale jako strakonický rodák dovede udělat čas i na strakonické sportovce.

Plzeňská sympozia se konají jednou za necelé dva roky. Téma toho příštího ještě není definitivně určeno, ale podle Petra Zemana se s velkou pravděpodobností bude týkat problémů ramena.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.