Valorizace penzí

8. 5. 2023

Podle vládní novely penze od června porostou o 760 Kč namísto původních 1 770 Kč. Snížení valorizace je podle vlády nutné z důvodu šetření financí, pro důchodce to ale může být likvidační.

Podle vládní novely penze od června porostou o 760 Kč namísto původních 1 770 Kč. Snížení valorizace je podle vlády nutné z důvodu šetření financí, pro důchodce to ale může být likvidační.

Senátoři a poslanci ANO novelu již napadli u Ústavního soudu. Valorizace bude mít podle nich vliv i na následující roky. Podle ANO se jedná o peníze, na které mají důchodci nárok, a které jim zajistí koupěschopnost.

Podle poslankyně a členky strany ODS Evy Decroix se opozice snaží převést odpovědnost za politickou soutěž na Ústavní soud. Odborníci ale mluví dle ODS jasně. Pokud stát neupraví své politiky, zbankrotuje. Čeká nás složité období a úprava valorizace byla prvním krokem.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.