Elektrifikace železniční tratě vázne na německé straně

26. 5. 2023

Téma elektrifikace přeshraničních železničních tratí se přetřásá v Karlovarském regionu již více než 20 let. Zatímco na české straně se situace výrazně posunula vpřed, německé spojení na státní hranici stagnuje.

Myšlenka elektrifikace v Karlovarském kraji měla navazovat na elektrifikaci zásadní trati mezi Drážďany a Norimberkem. Pro Karlovarský kraj je zmíněná elektrifikace velmi důležitá. Přínosy jsou nejen turistické, ale také hospodářské.

Železniční spojení Chebu a Karlovarského kraje s Norimberkem, který patří mezi největší říční přístavy v Německu, je důležitou branou do světa. Na jednání s bavorským ministrem dopravy padla také výtka na celkově slabý postup elektrifikace přeshraničních spojů s Českem.

Mezi Chebem a Norimberkem denně vyjíždí více než 10 vlaků a cesta trvá i s přestupem zhruba stejně jako autem. Elektrifikace tratí na německé straně by také odpovídala tamější deklarované snaze o ochranu životního prostředí.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.