Pěstounská péče a projekt Euroklíč

25. 5. 2023

Na krajském úřadu Středočeského kraje proběhla tisková konference k problematice pěstounské péče. Představena byla i nová spolupráce s Euroklíčem.

Na tiskové konferenci byla představena i nová spolupráce s projektem Euroklíč, která se podařila středočeskému kraji zajistit. Požadavek o euroklíč byl vznesen ze strany pěstounů na jedné z pěstounských akcí. Euroklíč je speciální klíč, kterým se otevírá eurozámek. Ten se používá  na sociálních a technických zařízeních, které jsou určené pro zdravotně postižené. Jedná se o čistá místa, která tak nyní mohou využívat například pěstouni malých miminek a dětí, kteří čistotu potřebují.

Pro euroklíč je možné si dojít v každém kraji. Veškeré informace jsou dohledatelné na webových stránkách euroklíče. Pokud máte průkazku OZP, stačí vyplnit evidenční list.

I když je momentálně ve Středočeském kraji nejvíce pěstounů od roku 2010, je jich stále velký nedostatek. Pro zájemce o pěstounství je připravena velká podpora ze strany kraje a dalších institucí.

Video:

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.