Když to přijde na levharty v zoo

4. 5. 2023

Láska je láska. Nevyhnou se jí ani levharti mandžuští v olomoucké ZOO. Nemají to ale zdaleka tak jednoduché jako lidé.

Své city mohou levharti projevit jen velmi krátce, vždy na začátku dubna, když je samice v říji. Levharti jsou čistě samotářská zvířata, takže skutečně jsou pospolu vidění i ve volné přírodě, pouze v období páření, potom samice samce odežene.
Olomoucká ZOO tato zvířata chová od roku 2001 a narodilo se zde úspěšně už 12 mláďat. V nějaké doufá i letos.
Levhart mandžuský se v přírodě vyskytuje pouze na dálném východě, kde dokáže přežít i třicetistupňové mrazy. Skutečnou hrozbou jsou pro ně pytláci, požáry a těžba dřeva. Fotopasti v roce 2017 našli jen posledních 100 jedinců.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.