Aktivisté vypouštěli pneumatiky

2. 5. 2023

Desítky řidičů z Brna našlo u svých aut vypuštěné pneumatiky a za stěračem dopis.

V Brně si vzala aktivistická skupina na starost desítky aut, kterým vypustila pneumatiky. V dopise pro řidiče zdůraznila, že jízda tak velkým autem má obrovské ekologické dopady na všechny ostatní.
Policie situaci řeší zatím jako přestupek proti občanskému soužití. Ve většině případů nejsou materiální škody vysoké. Pro majitele takto postižených aut jde o nepříjemnost, která jim rozhodně ráno nezlepší. V určitých případech však může způsobit i závažnější problémy a komplikace. Jako další krok se aktivisté chystají blokovat dopravu.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.