Radnice plánuje rekonstrukci Dolního náměstí

7. 2. 2023

Hlavním bodem revitalizace jsou opravy komunikací, odvod dešťové vody a její zachytávání i nový návrh zeleně.

Vsetínská radnice má aktuálně zpracovanou studii revitalizace, kterou chce s občany projednat a vyslechnout si i návrhy veřejnosti na případné změny nebo doplnění studie tak, aby město mohlo pokračovat v dalších stupních projektové dokumentace. Toto setkání se bude konat v pátek 10. února v knihovně ve společenském sále ve čtvrtém patře v 15 hodin.

Na setkání kromě zástupců vedení radnice budou i architekti, kteří návrh revitalizace zpracovali. Hlavním cílem je oprava komunikací, jejich odvodnění a zachytávání dešťové vody. Návrh přichází i s ideou vyvýšených záhonů a probírat se bude také osud vánočního stromu.

Změny by neměly být zásadní. Proto se mluví o revitalizaci, tedy obnovení zmíněných ploch.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.