Nárůst vandalismu v brněnské MHD

5. 6. 2023

V Brně roste vandalismus na vozech a zastávkách MHD. Svědčí o tom případ muže, který ve vzteku doslova rozsekal zastávku.

Jako smyslů zbavený se choval dvaapadesátiletý Brňan, který kompletně zdemoloval zastávku v Mikulčické ulici v Brně. Jako důvod svého činu uvedl, že měl vztek. Poškodil skleněné výplně, rozbil odpadkový koš, byl velmi agresivní, rozhazoval rukama a vykřikoval vulgarismy. Muž se uklidnil až po příjezdu policie, sám si lehl na břicho a dal ruce za záda. Svou vinu nikterak nepopíral.

To je jen jeden z mála případů. Brněnský dopravní podnik zaznamenal vysoký nárůst vandalismu a škody už jdou do miliónů korun. Za rok se částka vyšplhá i na 4,5 miliónů, což je suma, za který by podnik mohl pořídit úplně nový autobus. Mezi nejčastější projevy vandalismu patří škrábání oken, ničení sedaček a sprejování.

Dopravní podnik ve svém úsilí udržovat vozy v dobrém stavu nepolevuje a na skla lepí speciální ochranné fólie. Jako nejúčinnější nástroj v boji proti vandalům se osvědčil kamerový systém. Tramvaje nejnovějšího typu jsou díky kamerám bez škrábnutí.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.