Folklorní soubor Cifra chystá premiéru

2. 5. 2023

V uherskohradišťském klubu kultury se již brzy uskuteční dlouho očekávaná premiéra folklorního souboru.

V pátek 5. a v sobotu 6. května se uskuteční dlouho očekávaná premiéra folklorního souboru Cifra. Před očima diváků se bude odehrávat příběh o lásce, přátelství a volbě. Nové vystoupení s názvem Za písničkou a milováním, na kterém spolupracuje také cimbálová muzika Ohnica s vedoucím Janem Káčerem, vzniká déle než rok.

Nový pořad měla Cifra připravený už v roce 2018. Covid ale společenským akcím nepřál, a tak ani odklad o rok situaci nevyřešil. Původní premiéru se soubor nakonec rozhodl odložit až na své dvacáté výročí, které se uskuteční v roce 2025.

S náborem mladých tanečníků proto vytvořil zcela nový pořad, na kterém je ještě pár dní před premiérou pořád co vylepšovat.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.