Proběhlo veřejné obchodní jednání o ceně stojících stromů

20. 1. 2023

Ve Vsetíně se 17. ledna konal aukční prodej lesních porostů. Hlavní nabídky k prodeji měly v aukci městské lesy.

Jednatel společnosti  Městské lesy Vsetín si výsledky veřejné aukce pochvaloval. Prodaly se všechny jednotky, které se prodat měly, a to za ceny o něco málo vyšší než v loňském roce.
Jednání o ceně probíhalo postupně. Nejdřív oznámením ceny, za kterou bylo možné porost koupit. Cena se poté snižovala až do chvíle prodeje. Metr kubický smrkového dřeva se nakonec zdražil dle lokality od 2 700 Kč až po 4 200 Kč.
Na propady cen měly vliv výrobní podmínky, dostupnost, kvalita dřeva a podobně. Všechny tyto aspekty museli dražitelé zvažovat, aby jimi nakoupené dřevo mělo šanci na trhu s řezivem.
Několik menších jednotek se na závěr aukce nepodařilo zobchodovat. Jednalo se o těžce dostupná místa. Tyto položky budou nabídnuty ještě formou online aukce.
Městské lesy Vsetín prodávaly stojící stromy tímto způsobem už po osmé v řadě. Výhodou aukce je podle vedení společnosti transparentnost obchodování a dosažení nejvyšší možné ceny.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.