Muž pobodal v Brně školačku
V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.
Dnes se vám v našem pořadu představí Robert Vano. Jeden z našich nejznámějších a nejuznávanějších fotografů, kterého zná nejen každý z oboru fotografie, ale i všichni nadšenci módy.
Robert se narodil po válce do maďarsky mluvící rodiny a na své dětství vzpomíná velmi rád, i když neměl oproti dnešním dětem vůbec nic. Jaká vlastně byla doba jeho dětství, když se ještě po večerech dralo peří? Na co vzpomíná nejraději? A jak vlastně vnímal rychlé proměny tehdejší doby?
Když mu bylo čtrnáct, dostal svůj první foťák, ale doba nebyla pro studium fotografie příznivá. Elektrikářem být nechtěl a tak se rozhodl pro útěk ze země, který se mu zázrakem povedl. Když se ohlédne za touhle těžkou dobou, už by to znovu neudělal. Ale to asi jen proto, že v osmnácti letech si člověk myslí, že umírají jen staří lidé a jemu proto nic nehrozí. Ale jak si můžete poslechnout v našem videu, hrozilo. A hrozilo mu nebezpečí i dál. Třeba nástup do války ve Vietnamu. Do války za zemi, jejíž ani nebyl občanem. Jak se Vano dívá na občanství, na to, nastoupit za vlast do války, nasadit za ni svůj život?
V našem videu si poslechnete nejen to, ale i vše o pobytě v utečeneckém táboře ve Francii, jak se díky adopci dostal do Filadelfie a kdy vlastně začal s fotografováním.
Naplno Roberta fotografie pohltila asi ve třiceti letech, kdy se vydal do Milána aby mohl fotografovat opravdu naplno. A tehdy to opravu začalo. Cestování po světě, fotografování, poznávání nejen fotografie samotné, ale i nových zemí a jazyků a zvyklostí. Poslechněte si v našem videu celé vyprávění o tom, jak to chodí ve světě modelingu, časopisů, přehlídek. Ve světě velké konkurence.
Proč se Robert Vano rozhodl zůstat v Praze? Protože Praha je zkrátka nádherná. Jako zakletý Disneyland. Jako kulisy. Povídání Roberta Vana byste si neměli nechat ujít. Kdyby tehdy poslechl svého tátu, byl by elektrikář, kdyby poslechl svého učitele, byl by hutník. Robert Vano ale poslech své srdce. Svět fotografie mu za to děkuje.
V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.
Karlovy Vary se stanou na tři dny, 4. až 6. řína, Evropským centrem lázeňství. Blíží se totiž balneologický kongres, kde už nyní je přihlášeno přes 250 účastníků z 15 států.
Obnovený závod historických motocyklů, který se jezdil v letech 1961 až 1968, přilákal zejména milovníky ve světě proslavených českých motorek Java a ČZ.
Práce na obnově kaplí křížové cesty pokračují také letos, a to druhou etapou. Křížová cesta pochází z roku 1852 až 1853 a vznikla v trase původní křížové cesty, která tady existovala o 100 let dříve.
Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.
Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.
Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.
Z Litoměřic do Prahy autobusem za 90 korun. Nová společná autobusová linka Ústeckého a Středočeského kraje vyjela poprvé v sobotu 2. září.
Český Statistický úřad v Brně vydal číslo, kterému se lidé na Jižní Moravě smějí. Průměrná mzda na Jihu Moravy činí téměř 42 tisíc korun. To je třetí nejvyšší číslo v republice.
Hádající se opilí bezdomovci okupují zlínské ulice. Pokřikují, obtěžují kolemjdoucí a spoléhají na svou absolutní beztrestnost. Věková hranice bezdomovců se snižuje a policie je bezradná.