Lávku u vsetínské průmyslovky čeká demolice

27. 1. 2023

Padlo rozhodnutí co s lávkou u vsetínské průmyslové školy, kterou lidé rádi využívali.

Co s lávkou u vsetínské průmyslové školy, byla otázka, kterou si už nějaký čas kladli nejen lidé, kteří ji využívali, ale také technici a statici. Závady na lávce jsou tak rozsáhlé, že jakákoliv oprava není možná. Vedení radnice se proto rozhodlo pro radikální neštěstí. Demolice byla měla proběhnout v letních měsících.

I když lávka zatím stojí a na demolici se teprve čeká, už teď radnice jedná s Povodím Moravy o možnostech, jak by mohla vypadat lávka nová. Pokud najdou společné řešení zakotvení lávky do hráze, bude realizována soutěž na projekt a zhotovitele nové lávky.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.