Slovanské kořeny nás vyživují a ukotví v jakékoliv době. Uctívejme je.

21. 3. 2023

Dnešní rozhovor bude se zpěvačkou, textařkou a herečkou, Ivou Marešovou, nejen o slovanských kořenech.

Pozvání na náš dnešní rozhovor přijala rodačka z Hradce Králové, textařka, zpěvačka a herečka Iva Marešová. Povídat si budeme o kariérních začátcích, její hudebnické rodině i o tom, proč studovala ekonomii.

Svou kariéru Iva odstartovala v době, kdy se svou kapelou předskakovala Kamilu Střihavkovi. Na koncertě se potkala s Michalem Pavlíčkem, který ji ihned pozval na konkurz muzikálu Excalibur. Od té doby už má za sebou tolik muzikálů, že je ani nepočítá. Divadlo, koncerty s kapelou, pak covid. O tom všem nám bude Iva vyprávět. Možná se budete divit, ale covidové období hodnotí vysloveně pozitivně. Chcete vědět proč?

Možná jste už slyšeli i o jejím mezinárodním projektu – kapele Razám. Pokud ne, určitě by vám nemělo dnešní povídání ujít. Budeme si povídat o členech kapely, o válce na Ukrajině a o tom, jaký měla a má na kapelu vliv. A pokud jste o kapele neslyšeli, tak vám ji Iva Marešová ráda představí. Jejich hudba je netradiční a sama Iva ji nazývá jako World Music se slovanskými kořeny. Hrají jazz, trochu big beat, folk, folklor. A právě tady se Iva rozpovídá o slovanských kořenech a touze se na své kořeny napojovat a nezapomínat na ně.

Pokud byste chtěli Ivu Marešovou vidět na živo, tak můžete navštívit její koncert 21. dubna v Praze.

Video:

Rozhovor s...

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.