Slovanské kořeny nás vyživují a ukotví v jakékoliv době. Uctívejme je.

Pozvání na náš dnešní rozhovor přijala rodačka z Hradce Králové, textařka, zpěvačka a herečka Iva Marešová. Povídat si budeme o kariérních začátcích, její hudebnické rodině i o tom, proč studovala ekonomii.

Svou kariéru Iva odstartovala v době, kdy se svou kapelou předskakovala Kamilu Střihavkovi. Na koncertě se potkala s Michalem Pavlíčkem, který ji ihned pozval na konkurz muzikálu Excalibur. Od té doby už má za sebou tolik muzikálů, že je ani nepočítá. Divadlo, koncerty s kapelou, pak covid. O tom všem nám bude Iva vyprávět. Možná se budete divit, ale covidové období hodnotí vysloveně pozitivně. Chcete vědět proč?

Možná jste už slyšeli i o jejím mezinárodním projektu – kapele Razám. Pokud ne, určitě by vám nemělo dnešní povídání ujít. Budeme si povídat o členech kapely, o válce na Ukrajině a o tom, jaký měla a má na kapelu vliv. A pokud jste o kapele neslyšeli, tak vám ji Iva Marešová ráda představí. Jejich hudba je netradiční a sama Iva ji nazývá jako World Music se slovanskými kořeny. Hrají jazz, trochu big beat, folk, folklor. A právě tady se Iva rozpovídá o slovanských kořenech a touze se na své kořeny napojovat a nezapomínat na ně.

Pokud byste chtěli Ivu Marešovou vidět na živo, tak můžete navštívit její koncert 21. dubna v Praze.

Související příspěvky