Vzniká pomník pátera Kajpra

26. 6. 2023

V Bratronicích byla vyhlášena veřejná sbírka. I díky ní vznikne u kostela nový pomník, který bude připomínat sílu a postoj pátera Adolfa Kajpra.

Mimořádnou osobnost a její život chtějí připomenout v Bratronicích na Kladensku. Zcela nový pomník má upozornit na pátera Adolfa Kajpra, nenápadného svým vzrůstem, silného svými myšlenkami a postoji. Postava Adolfa Kajpra bude sevřená mezi dva bloky kamene, které symbolizují útlak mocnostmi. Adolf Kajpr byl vězněn nacisty a poté byl perzekuován komunistickým režimem.

Příprava a výstavba samotná bude stát zhruba šest set tisíc korun. S celkovými náklady pomáhá vyhlášená veřejná sbírka na transparentní účet. Spolek klíče pro demokracii chce nový pomník odhalit už v příštím roce. Projekt zatím sklízí jen pozitivní ohlasy. Pomník bude stát hned u Bratrnického kostela, kde také Adolf Kajpr sloužil svou první mši.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.