Nebezpečí online světa

27. 6. 2023

Internet představuje pro děti velká rizika a je velmi důležité se o nich s dětmi bavit otevřeně. Rodiče by neměli zavírat oči a měli by se zajímat o to, co dítě na mobilu sleduje a dělá.

Většina dětí se dnes pohybuje v online prostředí a rodiče často ani netuší, jaké nástrahy je tam čekají. Mezi ty největší patří standardně sexting, grooming a případně kyberšikana. Informovanost o bezpečí na internetu zastřešuje nadace O2, která v tomto ohledu vzdělává děti ve školách. Důležitou součástí prevence problémů v online světě je také informovanost rodičů.
Nová generace dětí na mobilu vyrůstá a většina z nich je online stále. Rodiče před tímto faktem nesmí zavírat oči a musí se zajímat o to, jaké hry děti hrají, s kým si píšou a na co se dívají.
Byl proveden výzkum, který ukázal, jak na tom české děti v online světě jsou. Průměrně každé dítě tráví na telefonu více než 3,5 hodiny denně. Čtyři z deseti dětí mají nějakého online kamaráda, kterého neznají osobně, ale píšou si s ním na internetu. Každé páté dítě někdy zažilo nějakou formu kyberšikany, ať už jsou to komentáře na jeho osobu, postavu nebo dokonce dožadování intimních fotografií.

Častou záchranou při řešení problémů je pro děti linka bezpečí, kde nejčastěji řeší online vztahy, obtěžování, stalking, zneužití osobních dat a sexting. Policie v této oblasti řeší velkou škálu problémů.

 

Video:

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.