Proběhl Innogy WINTER RUN

Letošní ročník Innogy WINTER RUN se konal se vším všudy. Zima o sobě na jihu Čech dala vědět, a tak běžce čekala výzva v podobě čerstvého sněhu.

Jako první se na start připravili ti nejmenší. Na okruh dlouhý 400 m se vydalo přes 100 dětí. Do cíle doběhli všichni s úsměvem na tváři, i když některé přiznaly, že nejtěžší bylo se nevzdat. Žádné slzy se ale nekonaly a všude panovala skvělá atmosféra.

V kategorii starších žáků, kteří vyrazili na trať dvakrát 400 m zvítězil domácí běžec Martin Vrzák a mezi dívkami byla nejrychlejší Sára Okrouhlecká z Mladé Boleslavi.

Sněhem a místy i ledovkou se běžci nenechali odradit. Na trati dlouhé čtyři a osm kilometrů se na startu sešlo na sedm stovek závodníků, kteří jsou zvyklí běhat za každého počasí.

Na trati 4 km byl nejrychlejší David Vaš, který doběhl do cíle v čase 15 minut. Vítězný čas 27 minut a 10 vteřin na osmikilometrové trase poslal na stupně vítězů Matěje Placatku z SK Sporting Příbram. Štafetu běžeckých závodů předají České Budějovice už 4. února do Ostravy.