Stínová vláda v Karlových Varech

24. 5. 2023

Poměrně netradičně vzniká v Karlovarském kraji stínová vláda, která by měla být založena na věcné diskuzi a bojovat například za spravedlivé rozdělování dotací.

Stínová vláda je běžná na celostátní úrovni, ale mnohem vzácnější na úrovni regionální. Přesně taková stínová vláda, nebo přesněji stínová krajská rada, vzniká nyní nově v Karlovarském kraji. Jelikož se jedná o úplnou novinku, ze strany krajské koalice zatím rada žádné ohlasy nezaznamenala.

Zakladatelé rady by byli rádi aby byla obsazena  lidmi, kteří budou preferovat věcnou diskuzi postavenou na reálných argumentech, což zatím dle opozice v krajském zastupitelstvu úplně tak není.

Jedním z hlavních problémů je rozdělování dotací a fakt, že některé části kraje jsou kráceny na úkor jiných částí.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.