Akce Hokej na dřeň přivedla nové dárce

27. 1. 2023

Proběhl sedmý ročník akce Hokej na dřeň. Valašský hokejový klub tak ve spolupráci se vsetínskou nemocnicí aktivně podporuje český národní registr dárců kostní dřeně.

Za 7 let trvání akce Hokej na dřeň je už registrováno téměř 250 dárců. Český národní registr dárců kostní dřeně má tak šanci lépe najít vhodného dárce. To je klíčové pro nemocné leukémií a dalšími poruchami krvetvorby. Odběr vzorků probíhá výtěrem z krku. Zájemci o vstup do registru musí splnit jen nenáročné podmínky.

Každý vyplní dotazník. Zapsat se mohou všichni od 18 do 35 let. Jedinou podmínkou je, že nesmí mít onemocnění štítné žlázy.
Kromě fanoušků se letos zúčastnili i někteří hráči. Celkem na akci letos získali 21 dárců. Kdo akci nestihl a rád by se stal dárcem kostní dřeně, může se zapsat ve Vsetínské nemocnici na oddělení dárců krve.

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.