Tragické oběti konce války

2. 5. 2023

Obrovskou tragédii z konce války si lidé připomněli pietním aktem u Prlovského památníku.

I na úplném konci druhé světové války se jednotky SS rozhodly trestat obyvatele za pomoc partyzánům a odbojovou činnost. Své o tom ví i obyvatelé Valašské obce Prlov, kde 23. dubna 1945 došlo k vypálení několika domů, do kterých bylo za spolupráci s partyzány vehnáno 15 lidí.

Tuto obrovskou a zbytečnou tragédii si v sobotu lidé připomněli u Prlovského památníku. Na místě se uskutečnil důstojný pietní akt, při kterém nechyběla vojenská hudba, slavnostní salvy i celá řada zástupců okolních obcí. Velké zastoupení měla ale i veřejnost.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.