Lanškroun oceňoval mládež

2. 5. 2023

V Lanškrounském multifunkčním centru se sešla stovka nominovaných dětí a jejich rodinných příslušníků. Odměňovalo se v oblastech kultury i sportu.

Mládež jak do 15 let, tak i ty starší do 19 let, mohli nominovat jak trenéři, rodiče, zástupci škol, školských organizací, kroužků, prostě všichni ti, kteří s mládeží pracují. Letos sešlo nominací celkem 100.

Cenu v oblasti kultury si převzala čtrnáctiletá Kateřina Toncrová z místního gymnázia. Získala ji za roli Emmy na loňské krajské přehlídce Orlická maska a celostátní přehlídce Popelka, Rakovník 2022.

Sportovní úspěchy v oblasti autokrosu má za sebou další oceněný žák základní školy Dobrovského Michael Kunert.

Tento jedenáctiletý klučina loni zvítězil na Velké ceně Přerova a celkově mu patří druhé místo v celorepublikovém seriálu jezdectví. Zajímá vás kdo další patřil mezi oceněné? Podívejte se na naše video.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.