Lávka nad Ašskou byla kompletně dokončena

8. 5. 2023

Na konci loňského roku zprovozněná lávka pro pěší nad Ašskou ulicí v Chebu byla v nedávné době zcela dokončena.

Kovová konstrukce s obloukovým příhradovým nosníkem s délkou 37 m a čistou průchozí šířkou 3 m nahradila lávku z osmdesátých let minulého století.  Životnost nové lávky je plánovaná na 50 let.

V prosinci byla dána do předběžného užívání a teď na jaře, v průběhu dubna byla zkolaudována.

Lávka pro pěší a cyklisty má význam jako spojnice mezi starou zástavbou a panelovým sídlištěm Zlatý vrch. Využívají ji také školáci, kteří dochází na základní školu. Dotaci poskytl městu Cheb Státní fond dopravní infrastruktury.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.