Nová hala nebo oprava plecharény? Rozhodnou tržní konzultace

13. 11. 2023

Vyroste v Olomouci nová multifunkční hala, kterou postaví soukromý investor, nebo se stařičká plechárna dočká zásadní rekonstrukce? Definitivní rozhodnutí stále nepadlo.

O krok vpředu je ovšem varianta nové haly. Radní dostali na poslední schůzi od zastupitelů mandát, aby jednali s případnými zájemci o výstavbu arény.

Tržní konzultace jsou otevřené, zatím ale nabídku předložil pouze jeden developer – společnost REDSTONE Richarda Morávka. Halu chce postavit na pozemcích po bývalých vojenských skladech ve Velkomoravské ulici. Město by se po dobu 30 let podílelo na provozu 30 miliony korun ročně.

Pro předběžné konzultace zvedlo ruku 28 zastupitelů, 11 se zdrželo včetně člena koalice pro Olomouc. Proti bylo všech pět zástupců hnutí Společně, které je rovněž součástí Rady města. Oba subjekty se přiklánějí k variantě etapovité opravy plecharény.

Bez ohledu na konečnou variantu postaví město vedle plecharény samostatně fungující malou halu pro sportující mládež a bruslení veřejnosti. Pokud se podaří získat všechna potřebná povolení a dotace, měla by její výstavba začít v roce 2025.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.