Odznak všestrannosti pro školáky

2. 5. 2023

Školáci z místních škol soupeřili v okresním kole Odznaku všestrannosti. Disciplíny prověřily jejich fyzické dovednosti.

Na hřišti základní školy Pod Vinohrady si dalo sportovní sraz přes sto školáků nejen z Uherského Brodu. Soupeřili v okresním kole odznaku všestrannosti, což je dlouhodobý projekt Českého olympijského výboru. Týmy a jednotlivci se utkali ve vybraných disciplínách, které jsou kombinací silových cvičení a atletických dovedností.

Projekt je velice oblíbený a jeho ambasadory jsou známí sportovci. Například olympijská medailistka Šárka Kašpárková. Závodilo se v hodu medicimbalem, v trojskoku, v klikování, skákání přes švihadlo, v běhu a dalších disciplínách.

Podle mistryně světa se fyzická kondice dětí začíná po covidových letech mírně lepšit a dění na hřišti ji připomíná její sportovní dětství.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.