Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

Soukromá multifunkční aréna

Zásadní rekonstrukce staré plechové arény nebo výstavba nového zimního stadionu v režii města na zelené louce. Ani jedno, ani druhé. U olomouckých radních vyhrála třetí varianta. Srovnávací analýza jim doporučila podpořit projekt multifunkční haly, kterou chce soukromý investor postavit na pozemcích po bývalých vojenských skladech ve Velkomoravské ulici. Vybraná varianta vyšla jako ekonomicky nejvýhodnější.

Město do dílčích oprav zimního stadionu v Hynajsově ulici v posledních letech investovalo desítky milionů korun. Celková rekonstrukce by stála 1,5 miliardy a na dva roky by se plech Aréna musela zavřít. To by byl problém kvůli hokejové extralize.

Pokud by město chtělo stavět vlastní halu, muselo by si na to vzít úvěr s nevýhodným úrokem a neexistuje ani žádný vhodný dotační titul.

Nabídku ke spolupráci dostalo město od soukromého investora v září loňského roku. Podle ní multifunkční halu za téměř dvě miliardy korun postaví developer Richard Morávek. Radnice by mu ročně posílala 37 000 000 Kč plus inflaci, a to po dobu 30 let. To považují za riziko i někteří členové rady. Tato varianta prošla těsnou většinou.

O usnesení rady definitivně rozhodne městské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání. Nebude zatím schvalovat finanční závazek, ale jen zahájení příprav spolupráce s investorem.

Související příspěvky