Soukromá multifunkční aréna

31. 5. 2023

Jáká jsou jednání kolem nové multifunkční haly, kterou město zvolilo jako ekonomicky nejvýhodnější variantu?

Zásadní rekonstrukce staré plechové arény nebo výstavba nového zimního stadionu v režii města na zelené louce. Ani jedno, ani druhé. U olomouckých radních vyhrála třetí varianta. Srovnávací analýza jim doporučila podpořit projekt multifunkční haly, kterou chce soukromý investor postavit na pozemcích po bývalých vojenských skladech ve Velkomoravské ulici. Vybraná varianta vyšla jako ekonomicky nejvýhodnější.

Město do dílčích oprav zimního stadionu v Hynajsově ulici v posledních letech investovalo desítky milionů korun. Celková rekonstrukce by stála 1,5 miliardy a na dva roky by se plech Aréna musela zavřít. To by byl problém kvůli hokejové extralize.

Pokud by město chtělo stavět vlastní halu, muselo by si na to vzít úvěr s nevýhodným úrokem a neexistuje ani žádný vhodný dotační titul.

Nabídku ke spolupráci dostalo město od soukromého investora v září loňského roku. Podle ní multifunkční halu za téměř dvě miliardy korun postaví developer Richard Morávek. Radnice by mu ročně posílala 37 000 000 Kč plus inflaci, a to po dobu 30 let. To považují za riziko i někteří členové rady. Tato varianta prošla těsnou většinou.

O usnesení rady definitivně rozhodne městské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání. Nebude zatím schvalovat finanční závazek, ale jen zahájení příprav spolupráce s investorem.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.