Odstartovala konference Travelcon

2. 5. 2023

Dvoudenní odborná konference cestovního ruchu odstarovala v Českých Budějovicích.

Již tradičně se i letos koná dvoudenní odborná konference cestovního ruchu. Letošní sedmý ročník přinesl zajímavé přednášky, inspiraci a zkušenosti managementu destinací napříč Českou republikou. Jedním ze zajímavých témat byla například umělá inteligence, protože už nyní nahrazuje na mnoha místech lidský personál.

Cestovní ruch bohužel stále není vnímán jako průmyslové odvětví, ačkoliv má v České republice obrovský potenciál. Kvůli neexistujícímu zákonu o cestovním ruchu už nyní utíká státnímu rozpočtu 30 miliard ročně.

Konference se v letošním roce odehrála v rekonstruovaném pavilonu na výstavišti České Budějovice. Registrovalo se přes čtyři sta účastníků. Mimořádný zájem z řad podnikatelů i odborníků v cestovním ruchu potvrzuje jedinečnost samotné akce i celé oblasti cestovního ruchu.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.