Prvomájové oslavy v Batově vile

2. 5. 2023

První Máj je v České republice chápán jako svátek lásky. Celosvětově se slaví jako svátek práce.

Prvomájové oslavy mají dlouhou tradici také ve Zlíně. Poprvé s ní začal Tomáš Baťa v roce 1924. Otevřel zahradu a udělal oslavu práce pro všechny své spolupracovníky a jejich rodiny. Tomáš Baťa junior v devadesátých letech minulého století otevřel vilu svých rodičů veřejnosti a do téhož období se datuje i obnovení tradice prvomájových oslav. Těch se pravidelně účastní i zakladatelova vnučka.

Prvomájové oslavy jsou sice už minulostí nadace Tomáše Bati, ale pro obyvatele Zlína i návštěvníky města připravuje další zajímavé akce.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.