Revitalizace sídliště ve Vyšším Brodě

2. 5. 2023

Město bude pokračovat v revitalizaci sídliště. O jeho finální podobě rozhodnou spolu s vedením města zejména místní obyvatelé.

Aktuálně město provádí dotazníkové šetření, aby si lidé řekli, co by v prostoru chtěli nebo nechtěli mít. V návaznosti na toto šetření proběhne 13. května setkání s občany přímo ve veřejném prostoru sídliště. Bude se jednat o první velký krok samotné realizace projektu. Město doufá v hojnou účast.

V prostoru se zatím nachází zejména zatravněné plochy, nedostatek parkovacích míst a v létě zde není moc možností trávení volného času ve stínu, proto se uvažuje nejen o rozšíření prostoru pro parkování, ale i o výsadbě nové zeleně. Dotazník můžete vyplnit také on-line na webových stránkách, a to do 25 dubna.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.