Pietní akt v Terezíně uctil Miladu Horákovou

10. 7. 2023

V Památníku Terezín uctili památku Milady Horákové. 27. červen je výroční den její vražedné popravy. Milada Horáková byla popravena během politických procesů jako jediná žena.

27. červen je výroční den vražedné popravy Milady Horákové. Památku Milady Horákové si u její pamětní desky připomínají dokonce dvakrát v roce, v den úmrtí i narození, také v Památníku Terezín.
Milada Horáková byla v malé pevnosti vězněna a krutě vyslýchána nacisty. Za protinacistický odboj byla nakonec u říšského soudu odsouzena k osmi letům káznice, přičemž jen o vlásek unikla trestu smrti.
Později byla popravena za údajnou velezradu a spiknutí, a to 27. června 1950 během komunistických zinscenovaných politických procesů. Poprava proběhla na dvoře pankrácké věznice a Milada Horáková ji absolvovala s hrdostí a odvahou sobě vlastní. Stala se tak jedinou ženou popravenou v Československu během politických procesů a také historickým symbolem odporu proti komunistické straně.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.