Základní škola Luh chce opět přípravnou třídu

28. 3. 2023

I letošní rok se chystá ZŠ Luh otevřít přípravnou třídu. Hlásit se mohou i děti z okolí Vsetína.

Rada města Vsetína a krajský úřad Zlínského kraje podpořily záměr základní školy Luh otevřít opět přípravnou třídu. Nyní už záleží jen na zájmu rodičů, o kterém se po výborných zkušenostech z letoška nepochybuje.

Přípravná třída byla nejen letos vyhodnocená jako velmi prospěšná především pro děti, které mají problémy se soustředěním. Třída je zaměřena tématicky a děti se tu učí formou prožitků, hodně se zpívá, trénuje soustředění nebo zlepšování motoriky.

Do přípravné třídy mohou přihlásit své děti nejen rodiče ze Vsetína, ale i blízkých okolních obcí. Škola má nyní možnost přijmout patnáct dětí. Minimální počet dětí ve třídě je deset. Přihlášky škola přijímá do 27. dubna.

Novinkou v příštím školním roce bude mimo jiné i speciální učebna, ta by měla ještě lépe pomoci s přechodem z mateřské školy do školy. Základní součástí třídy budou totiž nejen lavice a tabule, ale také herna.

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.