Spuštění největší fotovoltaiky v Praze

13. 7. 2023

Za pár dní bude zahájen zkušební provoz největší fotovoltaické elektrárny v Praze, která byla instalována na střechách strojírny. Předpokládá se, že dojde nejen k úspoře energií, ale také ke snížení emisí.

Na střechách výrobních hal a skladů Pražské strojírny došlo k instalaci fotovoltaické elektrárny. Jedná se o největší střešní instalaci tohoto druhu v Praze, díky které bude Pražská strojírna schopna pokrýt svou celkovou nominální roční spotřebu elektrické energie.
Díky zdražení elektrické energie o 100 procent bylo rozhodnutí pro fotovoltaiku jednoznačné. Tím ale plány nekončí. Pražská strojírna plánuje například i bateriové úložiště, případně výrobu vodíku.
Dnes bylo instalováno celkem 2200 kusů solárních panelů, které pokrývají plochu odpovídající výměře 23 tenisových kurtů. Množství vyrobené elektřiny v elektrárně můžeme srovnat například s roční spotřebou tří stovek běžných domácností. Jeden z důvodu pro instalaci fotovoltaiky na střechu budovy byl vytvoření jiného zdroje energie, než jsou zdroje klasické, které s sebou nesou velkou zátěž pro ovzduší.
Díky provozu elektrárny dojde k velké úspoře emisí. Zkušební provoz elektrárny bude zahájen již za pár dní. Návratnost celého projektu se předpokládá do 6-8 let.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.