Výhody a nevýhody elektromobilů

7. 7. 2023

Uvažujete nad koupí elektromobilu? Zamysleli jste se někdy nad jeho výhodami a nevýhodami. Elektromobilita je na vzestupu po celém světě. Proto jsme se odborníků zeptali za vás.

Elektromobilita je na vzestupu jak v České republice, tak v zahraničí. Obecně by měla přinést výhody hlavně pro životní prostředí. I přesto skýtá ale spoustu nevýhod.
Velké výhody elektromobilů jsou podle ČEZu hlavně v šetrnosti k životnímu prostředí, ale také v nízkých nákladech na provoz a údržbu. Tím, že elektromobil postrádá některé z typických prvků spalovacích motorů, klesá významně i jeho náročnost na údržbu a navíc je téměř bezporuchový.
Největší nevýhodou elektromobilů je jejich dojezd na jedno nabití, který se pohybuje mezi 200-300 km. Běžné auto má s plnou nádrží dojezd až 900 km. Dostatečná síť dobíjecích stanic se bohužel stále buduje. Další nevýhodou je nebezpečí elektromobilu, spočívající v riziku vzniku požáru baterie. Hasiči mají ale připraveny hned dva způsoby hašení.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.