Vsetínská tenistka míří díky sportu na studia do USA

6. 3. 2023

Klára Kajabová nám v dnešním rozhovoru prozradí, jak těžké je dostat se na studia na americkou univerzitu.

V dnešním rozhovoru vítáme mladou vsetínskou tenistku Kláru Kajabovou, která hraje tenis od svých šesti let.
V poslední době je Klára jednou ze dvou vsetíňanek, která se dostala na americkou vysokou školu, a to díky jejím úspěchům ve sportu. Důležité byly nejen výsledky v tenise, ale zároveň i ve škole.

Klára měla to štěstí, že mohla vybírat z několika nabídek. Přednost dala nejen tomu, že si jí líbil přístup trenéra k tenisu, ale také akademické výši školy. Podle ní je velmi důležité, aby sportovkyně byly ve škole úspěšné a studia nezanedbávaly.

Jak moc musela být Klára v tenise úspěšná, aby byla pro americkou školu zajímavá a nabídku dostala, vám poví sama hned v úvodu našeho rozhovoru. Prozradí také, pro jaký studijní obor se rozhodla a zda musela absolvovat přijímací zkoušky v anglickém jazyce. A jak dobře vlastně Klára angličtinu ovládá? Bude mít na nové škole nějakou další Češku?

Před nedávnem Klára Kajabová podepsala se školou smlouvu na první rok stipendia, které činí okolo 900 000 Kč. V rámci stipendia je uhrazeno školné, zdravotní pojištění, jídlo, ubytování a dokonce i malé kapesné.

Nyní už si Klára jen zařídí speciální studentské vízum a může se těšit na nové dobrodružství, protože o studiích v Americe vždy snila.

Video:

Rozhovor s...

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.