Malý zázrak v olomoucké zoo

17. 5. 2023

Olomoucká ZOO Na svatém kopečku si na svůj seznam připisuje další velký chovatelský úspěch. Samice hrabáče kapského má již své druhé mládě. Jedná se o velkou vzácnost.

Před měsícem mohla olomoucká ZOO Na svatém kopečku slavit malý zázrak. Odchov vzácného zvířete hrabáče kapského je velkým úspěchem, který se ne vždy vydaří. První mládě se v Olomouci narodilo v roce 2020 samici Niotě. Před měsícem přivedla stejná samička na svět malého nenasytu. Dnes už má mládě přes pět kilo. Jméno ale zatím nemá, protože na určení pohlaví se teprve čeká.

Ptáte se, proč je odchov hrabáčů tak náročný a vzácný? V prvních dnech života vyžaduje mládě pozornost, která v mnoha směrech připomíná péči o miminko a dokonce má i podobný hlas. Samice hrabáčů jsou velmi neopatrné a mládě by mohly omylem zalehnout nebo při hrabání odhodit. Mláďata se proto přikládají jen na napití. Po celou dobu se tak o ně starají ošetřovatelé. Podívejte se na naše video a poznejte hrabáče osobně.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.