Na stáří vás mohou zajistit investice

15. 9. 2023

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

Je poměrně jasné, že spoléhat na stát v horizontu následujících 15 let se nemusí vyplatit zejména střední třídě a vyšší střední třídě, kde náhradové poměry půjdou dolů. Stát si to nebude moci se stárnutím populace dovolit a je proto rozumné začít situaci včas řešit investicemi.

Možností dlouhodobých investic je více, a tak záleží na preferencích daného člověka. Obecně se investuje hlavně do akcií a dluhopisů.

V případě, že se člověk rozhodne investovat, má více možností, jak začít. Investiční poradci jsou v komerčních bankách, ale i soukromě mimo banky. Zároveň existují investiční weby. U všech možností je ale potřeba vše prověřit. Vždycky si musíme uvědomit, kdo daného poradce platí, z čeho žije, jakou má agendu, co vám chce prodat. Je dobré si vždycky zkontrolovat více informací, podívat se na nezávislá fóra, na diskuze o tom, jak dobrý je vybraný web. A když vám někdo příliš vnucuje nějaký svůj produkt, že je nejlepší na světě a že na něm zaručeně vyděláte, měl by se vám rozsvítit červený majáček.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.