Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

21. 9. 2023

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

Konal se stylový nizozemský den v srdci Hané. Veenendaal se nachází v centrální části provincie Utrecht, nedaleko stejnojmenného hlavního města a má 68 tisíc obyvatel.

Oslavit jubileum do Olomouce dorazilo dvacet pět členů delegace v čele se starostou. Nikoliv na kolech, to by bylo přece jen trochu únavné. Na bicyklech se pouze projeli městskými parky. V botanické zahradě pak společně s olomouckými radními zasadili strom a pokřtili lavičku přátelství.

Partnerství připomíná i nově vydaná brožura Nizozemské stopy v Olomouci. Na nádvoří radnice je pak až do 28. září k vidění výstava fotografií pořízených olomouckými studenty na stáži ve Veenendaalu.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.