O značku Regionální potravina je rekordní zájem

13. 9. 2023

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

V rámci letošních Dožínek na Letné byli tradičně vyhlášeni noví držitelé značky Regionální potravina ze Středočeského kraje. Ti se tak připojili k dalším značkám, které mohou toto označení hrdě používat.

S podporou lokálních výrobců a držitelů značky Regionální potravina chce Státní zemědělský a intervenční fond jít ještě dál. V nejbližší době plánuje otevření nové prodejny, primárně zaměřené na regionální potraviny a biopotraviny, sekundárně i na značku Klasa. O získání značky Regionální potravina je mezi farmáři a potravináři v Česku poměrně velký zájem, což potvrzují i nově získaná čísla.

Dožínky na Letné jsou jen jednou z akcí, které ministerstvo na podporu farmářů a výrobců potravin ve spolupráci se Státním zemědělským a intervenčním fondem pořádá. Doplňuje je například českobudějovická Země živitelka či další akce v regionech.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.