V Galerii Panský dům zahájili interaktivní výstavu Expedice středověk

13. 5. 2023

Návštěvníci galerie v Panském domě si mohou na vlastní kůži vyzkoušet život ve středověku.

Především děti tak lépe poznají, jak lidé žili v této tvrdé době nejen za hradbami či na vesnicích, ale i na bojištích.
Výstava za první týden svého spuštění získala velký ohlas. Zájem o návštěvu mají školy i školky nejen z Uherskobrodska, ale i ze širšího okolí.
Návštěvníkům jsou k dispozici repliky dobových oděvů, nářadí, hudebních nástrojů a her. Pro milovníky válečné tematiky jsou k dispozici zbroje, zbraně, maketa koně nebo dokonce fragment husitské hradby. Mezi nejzajímavější řemesla na vyzkoušení patří například ražba mince nebo malířství brkem.

Interaktivní výstava Expedice středověk v galerii Panský dům potrvá téměř až do začátku školních prázdnin a skončí 25. června.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.