Poptávka po rekreačních nemovitostech stoupá

13. 6. 2023

Realitní trh se s příchodem hezkého počasí začíná stabilizovat. I přesto jsou majitelé rekreačních zařízení obezřetní a snaží se na nákladech šetřit.

Zima a začátek jara zaznamenaly zvýšenou nabídku rekreačních nemovitostí, a to především kvůli vysokým cenám energií. Majitelé nebyli schopni hradit své náklady. V současné chvíli se trend obrací. S příchodem jara a s teplým letním počasím začíná opět realitní trh fungovat. Lidé naopak nyní chalupy a chaty poptávají. Ceny energií jsou na únosné výši a neovlivňují tak viditelně rozhodování klientů. Přesto si ale poptávající říkají o slevy a chalupáři jsou s budoucími vyúčtováními obezřetní a snaží se šetřit.

Problém vysokých cen energií je v současné chvíli v pozadí, mohou ale nastat další překážky, které mohou trh s rekreačními nemovitostmi změnit. Patří mezi ně například zákaz topení tuhými palivy jako je dřevo nebo plánovené zvýšení daní z nemovitosti.

 

 

Video:

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.