Světlo pro Leontýnku

12. 6. 2023

Do kostela Krista Spasitele se rozhodlo přijít více jak 100 lidí, a podpořit tak nadaci Leontýnka, která vnáší světlo do života zrakově postiženým. Koncert byl zakončen několikaminutovým potleskem.

Nadace Leontýnka, již několik let přináší světlo do života zrakově handicapovaným lidem, kterým pomáhá s integrací do běžného života v rámci vzdělávání a sportovních i jiných volnočasových aktivit. Od svého založení systematicky podporuje střediska rané péče po celé České republice. Šíří také osvětu mezi vidícími a snaží se o propojování obou světů nejen pomocí účastí na benefičních akcích všeho druhu.

Jednou z takových akcí je benefiční koncert, který nese název Světlo pro Leontýnku. Pořádá ho společnost EXX holding k příležitosti osmnáctého výročí nadace Leontýnka. Na koncertě samozřejmě nechyběl ani zakladatel společnosti Jindřich Lukavský. “Vždycky jsem chtěl pomáhat a naše firma EXX dělá už třicet let osvětlení. Takže prodáváme světla a nyní i dáváme světlo do života nevidomým dětem.”

Patronkou koncertu byla uznávaná sopranistka Markéta Fassati, která kromě moderování celého večera potěšila všechny přítomné hosty zazpívanou skladbou Ave Maria.

V kostele Krista Spasitele na Barrandově se rozezněly známé melodie zahrané na klavír nebo na flétnu díky vystoupení úspěšných zrakově postižených hudebníků. Za své vystoupení si vysloužili několikaminutový aplaus.

 

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.