Studenty zaujal program Nehodou to začíná

31. 3. 2023

Nový vzdělávací program pro studenty zaznamenal velký úspěch. Nejen v Meziříčí.

Nehodou to začíná. Tak se jmenuje preventivně vzdělávací program určený žákům a studentům ve věku 15-20 let. V meziříčském kině se ve dvouhodinových blocích vystřídalo na 500 účastníků. Interaktivní program byl zaměřen na snížení rizikových faktorů v chování budoucích a začínajících řidičů. Mluvilo se o drogové problematice v souvislosti s dopravou, o jejich vlivu na řízení. Velký důraz byl kladen i prevenci, jako je bezpečný rozestup, přiměřená rychlost nebo ergonomie. Součástí celého programu byla i hraná scénka, řešení dopravní nehody z pohledu záchranáře.

Pořadatelé mají za sebou již sedm set představení a jezdí po celé České republice. Celá akce je podporována komisí BESIP a je určená pro žáky devátých tříd základních škol a pro studenty středních škol.

 

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.