Fotovoltaické elektrárny obsadí střechy městských budov

23. 5. 2023

Plán Vsetínské radnice zní jasně. využít střechy městských budov pro instalaci fotovoltaických elektráren. Návratnost investice má být rychlá.

Vsetínská radnice si již smluvně rezervovala u společnosti ČEZ budoucí kapacitu elektráren. Momentálně je město ve fázi zpracování projektové dokumentace. Objekty, které by pro instalaci přicházely v úvahu jsou základní školy, budova knihovny a hala Na Lapači. Finance by ráda radnice získala z dotací, které poskytuje stát, a to až do výše 50% investice.

Město Vsetín není v provozování fotovoltaiky nováčkem. Na své základní škole v Rokytnici má elektrárnu už od roku 2010. Investice města do ní se už vrátila a v Rokytnici vznikne i další, tentokrát na mateřské školce.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.