Letohrad získal dotaci na výměnu veřejného osvětlení

5. 9. 2023

Hlavním důvodem, pro který se Letohradská radnice rozhodla pro výměnu zastaralých svítidel veřejného osvětlení ve městě, je úspora nákladů na energie.

Městu se podařilo získat dotaci z národního plánu obnovy na rekonstrukci několika větví veřejného osvětlení. Celkem se výměna dotkne 168 kusů svítidel. Dotace je ve výši 1,8 milionu korun, celkové náklady jsou ve výši 3,3 milionu korun.
Smyslem výměny veřejného osvětlení je nejen snížení spotřeby energie, ale také zlepšení kvality života ve městě z důvodu menšího světelného znečištění.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.