Bezdomovci v centru Zlína spoléhají na „beztrestnost“

6. 9. 2023

Hádající se opilí bezdomovci okupují zlínské ulice. Pokřikují, obtěžují kolemjdoucí a spoléhají na svou absolutní beztrestnost. Věková hranice bezdomovců se snižuje a policie je bezradná.

Někdy se jen tak vyhřívají na lavičkách, jindy se hádají nebo perou. Podnapilí a pokřikující bezdomovci, kteří se nestydí říct si kolemjdoucím o peníze nevybíravým způsobem. To je v centru Zlína téměř každodenní obrázek.

Možnosti městské policie, jak problematiku lidí bez přístřeší řešit, jsou ale velmi omezené. Pokud se bezdomovci dopouští přestupků, například popíjení alkoholu na veřejných prostranstvích, nebo se chovají příliš hlučně a agresivně, mohou je sice strážníci městské policie z dané lokality vykázat, dlouhodobý efekt to ale nemá.

Zarážející je podle ředitele zlínské městské policie Milana Kladníčka především výrazné snížení věkové hranice bezdomovců. Komunitu dnes stvoří hlavně dvacetiletí a třicetiletí. Problémem je i jejich častá závislost na alkoholu a drogách.

Video:

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.