Úspěšná revitalizace ulic město dostala do celostátní soutěže

5. 9. 2023

Město Roudnice nad Labem soutěží v Adaptera Awards, prestižní celostátní soutěži, která oceňuje projekty pomáhající ochlazovat naše města a zadržovat vodu v krajině.

Město se do soutěže dostalo díky úspěšné revitalizaci hned tří ulic. Na jejich rekonstrukci se podíleli dopravní inženýři a zahradní architekti. Výsledkem jsou stabilní výsadby a odolné štěrkové záhony s nízkou mírou údržby. V lokalitě Stadická a Budovatelů dokonce došlo ke změně sklonu ulice.

Během rekonstrukce město ve změněných lokalitách vysázelo 77 stromů, 430 keřů a 3500 kusů trvalek. Rekonstrukce proběhla především na žádost místních občanů. Sympatie roudnickému projektu můžete vyjádřit až do 15. října tohoto roku.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.