Brno zavádí automatické pokuty za jízdu na červenou

5. 9. 2023

Jízda na červenou vyjde teď v Brně Draho. Řidiče, kteří takto projedou křižovatku, zaznamenávají nově kamery. Jedná se o první takový systém ve městě a Brňané ho vítají.

Brno chce ke konci roku začít snímat pomocí kamer křižovatku na Staré Osadě a automaticky zaznamenávat, když řidič projede na červenou. Reagují tak na zvýšený počet hříšníků, kteří ohrožují ostatní řidiče nebo chodce. Zvýšený nárůst potvrzuje i městská policie Brno.
V letošním roce strážníci odhalili průjezd na červenou, respektive nerespektování červeného světelného signálu „stop“ ve zhruba 170 případech. Oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil zhruba o 50 případů.

Za tento přestupek můžou strážníci na místě uložit pokutu do výše 2,5 tisíc korun. Řidiči, kteří projedou na Staré Osadě na červenou, by měli dostat pokutu, i když přestupky bude zaznamenávat systém. Automatickou pokutu musí vyřešit úředník ve správním řízení.
Jedná se o první takový kamerový systém ve městě. Brno patří mezi ráje řidičů. V celém městě není ani jeden radar a vedení města to ani neplánuje.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.