Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

Rozhovor s Janem Smigmatorem

Jihlavský rodák, kterému bude za pár dní třicet sedm let je už dnes velmi známým a prestižním zpěvákem a skladatelem. Ať už vám jeho jméno známe je, nebo není, tento rozhovor by vám neměl uniknout.

Honza hned na úvod prozradí, jak přišel k tak zvláštnímu příjmení. Že vzniklo už v roce 1637, kdy jeden z jeho předků studoval na jezuitské koleji, ale jmenoval se Mydlář.

Pokud vám přijde trochu neobvyklé, že se tak mladý muž věnuje zrovna swingu a jazzu, tak i to nám Honza objasní. V době vzniku nejlepší jazzové hudby se jednalo o tu nejmodernější záležitost, kterou zpívali právě mladí muži, jako třeba Frank Sinatra. Tak proč by se tomuto odvětví nemohli věnovat mladí i dnes.

Kdy vlastně vznikla Honzova láska k téhle hudbě a jak bylo těžké dostat se na pražskou konzervatoř? A bylo vždy jasné, že bude dělat muziku?

Honzovo první angažmá bylo v orchestru Václava Hybše jako sólový zpěvák. Procestoval celou republiku a byl na stovkách koncertů. Jak tehdy tak prestižní místo dostal a jak dlouho s orchestrem cestoval? A co dál? S kterými esy z oboru se ještě profesně potkal a s kým se mu spolupracovalo nejlépe?

Popovídáme si také o oslavě 100 let Franka Sinatry, protože právě tyto oslavy v České republice patřily mezi největší a nejprofesionálnější a také vám Honza prozradí, kde ho čeká životní vystoupení nebo jaké to bylo jamovat s otcem Amy Winehouse.

Jan Smigmator má jeden velký cíl. Dělat maximum pro to, aby jazz a swing stále proudil v žilách mladých lidí. I proto má svůj pořad na Českém Rozhlasu, který jak on sám říká, je multigenerační záležitostí.

Rozhovor s touto jazzovou hvězdou si určitě nenechte ujít. Dozvíte se spoustu zajímavostí ze světa jazzu, swingu I to, jaké to je dělat hudbu skutečně od srdce.

 

 

 

 

Související příspěvky