Internetové podvody jsou stále častější

4. 5. 2023

V loňském roce policisté ve Strakonickém okrese zaznamenali celkem 244 podvodných případů.

Jihočeští policisté vytvořili počátkem roku 2023 projekt kyber rádce, kterým tak reagují na rostoucí počet případů internetových podvodů.

Cílem tohoto projektu je informovat širokou veřejnost právě o podvodech, které policie šetří téměř každý den. Podvodníci oslovují veřejnost a snaží se z nich vymámit údaje od jejich karty, údaje od jejich účtů a vyberou jim tak veškeré finanční úspory.

Nejčastěji se jedná o podvody při prodejích na inzertních portálech. Zajímají vás nejčastější taktiky? Podívejte se na naše video.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.