První říjnový týden proběhne Evropský balneo kongres

26. 9. 2023

Karlovy Vary se stanou na tři dny, 4. až 6. řína, Evropským centrem lázeňství. Blíží se totiž balneologický kongres, kde už nyní je přihlášeno přes 250 účastníků z 15 států.

Letošní ročník je zaměřen na téma Evropské lázně – cesta ke zdravému životu. Obsah i organizační podrobnosti byly představeny na tiskové konferenci na krajském úřadě v pondělí 18. září. Organizační záležitosti zde okomentoval viceprezident svazu léčebných lázní České republiky Martin Plachý.

Na akci se kromě zahraničních účastníků budou prezentovat také zástupci všech lázeňských měst v regionu. Součástí kongresu bude předávání cen ESPA Innovation Awards za nové, efektivnější postupy zvyšující kvalitu lázeňských resortů a veletrh zaměřený na špičkovou lázeňskou a wellness turistiku.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.